آلاچیق باغ

آلاچیق باغ

آلاچیق باغ چیست؟

تارم یا آلاچیق به سازه ای سقف دار گفته می شود که از تمام جهات باز است و به منظور استراحت در مکان هایی مانند محوطه باغ، ویلا، حیاط منزل، کنار ساحل و مکان های تفریحی ساخته می شود. طراحی آلاچیق ها به نحوی صورت می گیرد که با خیالی آسوده می توان چند ساعت از شبانه روز را به استراحت در آن اختصاص داد.
امروزه یکی از بزرگترین آرزوهای هر انسانی بویژه انسانهای امروزی که زندگی ماشینی را بیشتر تجربه می کنند داشتنِ حیاطی سرسبز و زیبا همراه با یک آلاچیق است تا بتوان تمامی فشارهای روحی و روانی ناشی از کار و زندگی ماشینی را در این مکان زیبا از بین برد. انواع آلاچیق باغ و حیاط را می توان در حیاط های گوناگون با ابعاد و مساحت مختلف اجرا نمود فقط باید سلیقه و خواست کارفرما را در اجرای این سازه چوبی ارزشمند لحاظ نمود.

آلاچیق باغ

وجود آلاچیق در خانه های حیاط دار و باغ علاوه برا زیبایی محیط، فضایی بسیار گرم و دوست داشتنی را برای دورهم بودن و سپری کردن اوقات فراغت دوستان و آشنایان فراهم می کند. نشستن و بحث و گفتگو در آلاچیق چه در گرمای تابستان چه در سرمای زمستان لذت بخش است و باعث خلق خاطرات شیرین برای همه اعضای خانواده خواهد شد.
همانوطور که در اشاره شد آلاچیق باغ فضایی برای فرار از زندگی پرمشغله های امروزی و سپری کردن لحظاتی در محیطی آرام و ساکت است. این فضا ممکن است به سبک سنتی یا مدرن طراحی شود. آنچه مهم است موقعیت آن است که باید تا حد امکان از موقعیت بهتری برخوردار باشد. آلاچیق ها سازه هایی هستند که در مقایسه با باغ اتاق ها در ابعاد بزرگتر بنا می شوند و فضای نشیمن کافی را برای دو نفر و بیشتر را فراهم میکنند.

آلاچیق باغ
برای تعیین موقعیت مناسب برای آلاچیق میتوان از پوشش گیاهی استفاده نمود. برای این منظور یعنی پوشاندن آلاچیق باغ و حیاط از نظرها می توان از گیاهان مختلفی استفاده کرد؛ گیاهان پیچک و رونده، گیاهان همیشه سبز، انواع درختچه های بومی و نیز پرورشی، گل های زیبا و خاردار و دهها مدل گل و گیاه دیگر. تمامی این گیاهان می توانند با قرار گرفتن در مکان مناسب برای پوشاندن به محیط خصوصی و گرم آلاچیقها بسیار مناسب باشند.

طراحی و ساخت آلاچیق چوبی

شرکت زرین وود (سرزمین چوب زرین) با تجربه ای نزدیک به نیم قرن در صنعت چوب، آمادگی خود را جهت ارائه خدمات حرفه ای در زمینه طراحی و ساخت انواع مصنوعات چوبی آنتیک، ساخت کلبه، خانه و آلاچیق چوبی، طراحی و ساخت سونا فنلاندی، طراحی و دیزاین دکوراسیون داخلی، تامین اسلب درختان گردو، چنار و کاج و سایر خدمات حرفه ای در صنعت چوب به شخصیت های حقیقی و حقوقی در سراسر ایران اعلام میدارد. در صورتی که نیاز به مشاوره یا استعلام قیمت خدمات و محصولات زرین وود را دارید میتوانید با شماره گیری 09123001783 نسبت به استعلام قیمت و دریافت مشاوره رایگان اقدام نمائید. در زیر میتوانید برخی از نمونه کار های اجرا شده را مشاهده نمائید. در زیر میتوانید برخی از نمونه کارهای زرین وود را مشاهده نمائید.