طراحی و ساخت مصنوعات چوبی آنتیک

برای ساخت مصنوعات چوبی آنتیک اعم از میز ناهار خوری، میز جلو مبلی، میز عسلی، نیمکت، صندلی تنه درختی، ظروف چوبی و … تنه چوب درختان گردو به دو صورت برش خورده میشود.  در روش اول که در اصطلاح به آن روش کالباسی گفته میشود چوب به صورت گرد برش میخورد. در این نوع برش ضخامت ورق های بریده شده با توجه به نوع سازه آنتیک متغیر میباشد. این یعنی هرچقدر ضخامت سازه بیشتر باشد، میبایست ضخامت ورق ها را هنگام برش نیز بیشتر کرد.

برش کالباسی چوب

معمولا  اندازه های بزرگ برای میز ناهارخوری چهارنفره و اندازه های کوچکتر برای میز جلو مبلی و عسلی استفاده میشود.  برای این گونه سازه ها از یک پایه استفاده میشود تا نمای بیشتر و بهتری به حجم کار اختصاص یابد و صندلی ها هم به راحتی زیر میز قرار بگیرد.

الوار صاف چوب

در روش دوم تنه چوب گردو به صورت الوار صاف بریده میشود که معمولا اندازه یک الوار در این قسمت از 50 تا 120 سانتیمتر متغیر میباشد. الوار های بزرگ تر از عرض 70 به بالا به صورت تکی طراحی میشود و نسبت به طول کار برای میز ناهارخوری چهار تا 18 نفره ساخته میشود.

نیمکت و صندلی تنه درختی :

 نیمکت و صندلی تنه درختی یکی از سازه های مصنوعات چوبی آنتیک است. طراحی این گونه محصولات به صورت  نامتقارن میباشد. یعنی  از شمایل گذشته و سنتی ساده بصورت کار کلاسیک با نمای جدید طراحی و ساخته میشود. معمولا برای ساخت اینگونه محصولات از چوب گردو که استحکام بالایی دارید استفاده میشود و به صورت پینی و پیچی مونتاژ میگردد تا باعث کاهش شکستگی در محصولات شود.

نیمکت

برای ساخت صندلی تنه درختی معمولا از چوب گردو استفاده میشود چراکه استحکام بالایی دارد.

صندلی تنه درختی

در ساخت این صندلی با ایجاد مقداری تراش بر روی تنه و ایجاد یک تکیه گاه همانند صندلی با حفظ ظاهر تنه ای آن میتوان یک صندلی تنه درختی ایجاد نمود که میشود از آن به عنوان صندلی استفاده نمود.

ظروف چوبی و آینه :

در ساخت ظروف چوبی آنتیک از جمله کاسه، بشقاب، قاشق، کفگیر و سینی های میوه و چای، از هیچ ماده شیمیایی برای افزایش استحکام و ماندگاری آن استفاده نمیشود تا محصول از نظر بهداشتی کاملا یک محصول ایمن برای بدن باشد.

ظروف چوبی

شرکت زرین وود توانایی ساخت کلیه ظروف چوبی آنتیک از جمله کاسه، بشقاب، قاشق، کفگیر،سینی های میوه و چای، لگن های بزرگ چوبی و … را دارا بوده و در ساخت این سازه ها که تماماً از چوب گردو و ون بخاطر استحکام و تنوع بالای رنگ استفاده میشود از روغن های گیاهی برای جلوگیری از نفوذ رطوبت استفاده مینماید.

آینه چوبی

 همچنین این شرکت توانایی ساخت آینه های چوبی برای استفاده در فروشگاه ها، سالن های زیبایی و منازل با پوست تنه درختان گردو و یا درختانی که پوستی محکمی دارند را دارا میباشد.

با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شرکت زرین وود (سرزمین چوب زرین) با تجربه ای نزدیک به نیم قرن در صنعت چوب، آمادگی خود را جهت ارائه خدمات حرفه ای در زمینه طراحی و ساخت انواع مصنوعات چوبی آنتیک از جمله میز ناهارخوری، میز جلومبلی، میز عسلی، میز بار، کنسول، میز تلوزیون چوبی، میز تلفن، صندلی مبلی، صندلی ناهارخوری، صندلی تنه درختی، نیمکت، ظروف چوبی، آینه چوبی و آینه تنه درختی و سایر خدمات صنعت چوب به شخصیت های حقیقی و حقوقی در سراسر ایران اعلام میدارد. در صورتی که نیاز به مشاوره یا استعلام قیمت خدمات و محصولات زرین وود را دارید میتوانید با شماره گیری 09123001783  نسبت به استعلام قیمت و دریافت مشاوره رایگان اقدام نمائید.

برخی از مصنوعات چوبی آنتیک زرین وود