نرده چوبی

نرده چوبی

معرفی انواع نرده چوبی و کاربرد آن در خانه

نرده چوبی نمای داخلی منازل قدیمی و جدید را بخاطر داشتن نمای طبیعی زیبا و دلنشین می کند. البته چوب خود این خاصیت را دارد که هرچه زمان می گذرد و کهنه تر می گردد، شکلی زیبا تر نیز پیدا می نماید، بخصوص در صورتی که بخوبی از آن نگهداری شود. البته بخاطر اینکه آنها غالبا دست ساز می باشند، وجود آنها می تواند سبب افزایش ارزش منزل نیز گردد.

نرده چوبی

مزیت دیگر چوب این است که انجام اعمال تاسیساتی بر روی آن مدت زمان کمتری را از ما خواهد گرفت، و در ضمن می توانند به راحتی نظافت شوند. در کنار این موارد، رنگ آمیز و روغن جلا زدن آنها نیز اعمال راحتی محسوب می گردد. منظره چوب در منزل، باعث ایجاد نمایی طبیعی نیز می گردد، کاربرد نماها، طراحی ها و حکاکی و رنگ آمیزی در آن نیز بسیار متنوع می باشد. همه این موارد را می توان علت تمایل بیشتر افراد نسبت به این متریال قلمداد کرد.

نرده چوبی

انواع نرده چوبی

نرده چوبی را می توان در بخش های مختلفی ازمنزل و یا حیاط آن بکار برد. رایج ترین انواع این نرده ها عبارتند از نرده چوبی تراس، نرده چوبی راه پله، نرده چوبی دوبلکس، نرده چوبی باغچه و غیره و غیره ..

نرده چوبی

نرده چوبی تراس

نرده چوبی تراس در اصل برای محافظت از افتادن اشیا و یا افراد از روی تراس طراحی می شوند، ولی از آنجا که نرده ها از بیرون ساختمان دید داشته و می توانند نمایی زیبا را به ساختمان ببخشند انتخاب یک نرده زیبا، مناسب و با کیفیت می تواند برای پرستیژ منزل اهمیت بسیار زیادی داشته باشد.

نرده چوبی تراس

برای تراس استانداردی در نرده چوبی وجود دارد که به آن استاندارد 2X2 می گویند.نرده چوبی تراس نرده هایی زیبا، و ارزان قیمت بوده، که معمولا حال و هوای خاصی ای را به فضای تراس و منزل بخشیده و ظاهر آن را تبدیل به نمایی روستایی می کنند.

نرده چوبی راه پله

نرده چوبی راه پله نوعی نرده است که در یک طرف راه پله گذارده می شود، غالبا این کار را بمنظور تمهیدات محافظتی انجام می دهند ولی در کنار آن خود می تواند جنبه ای تزیئنی نیز داشته باشد.

نرده چوبی راه پله

نرده چوبی دوبلکس

اگر فضای داخلی شما چند سطحی است، اهمیت ظاهر و کیفیت پله دوبلکس و نرده دوبلکس در چنین فضایی انکار نشدنی است. چند سطح بودن فضای داخلی فرصتی استثنایی به شمار می رود تا چیدمانی خیره کننده داشته باشید.

نرده چوبی دوبلکس
در تمام انواع فضاهای داخلی و خارجی، بهترین راه اتصال دو طبقه یا دو سطح، استفاده از پله چوبی است. این پله ها برای حفاظت و زیبایی حتما به نرده چوبی دوبلکس احتیاج خواهند داشت.

نرده چوبی باغچه

نرده چوبی باغچه

نرده چوبی باغچه یشتر به منظور تزئینی بکار گرفته می شوند، ولی در عین حال می توان مقاصد ایمنی و محافظت از باغچه را مثلا برای جلوگیری از تردد بر روی باغچه را نیز برای آن برشمرد.

قیمت نرده چوبی

اگر به دنبال کیفیت، زیبایی، پرستیژ هستید، قطعا باید از چوب استفاده کنید، البته از نظر ماندگاری، دوام، و رنگ و طرح پذیری نیز می توان بیان داشت هزینه بالاتر چوب واقعا بهتر و راندمان بیشتری از سایر متریال را برای شما بدنبال خواهد داشت.
برای کسب اطلاع از قیمت نرده چوبی و کیفیت و حتی انجام مشاوره های تخصصی در مورد نصب، راه اندازی و یا هر موردی در خصوص نرده چوبی یا پله چوبی می توانید با کارشناسان مجرب شرکت منبت صنعت مشاوره کرده، و در صورت لزوم مناسب ترین گزینه را که با فضای خانه شما نیز هماهنگ است انتخاب نمایید.

نقش نرده چوبی در دکوراسیون منزل

وجود نرده چوبی در دکوراسیون منزل نه تنها نقش حفاظتی ایفا می کند، بلکه ظاهر فضا را نیز بسیار بهبود می بخشد. معمولا نرده چوبی باعث می شود فضا بزرگتر به نظر برسد.

همچین زیبایی ظاهری محیطی که در آن قرار دارید، تاثیر مثبت زیادی روی روحیه و فعالیت شما خواهد داشت. همچنین مشتریان شما از دکوراسیون و چیدمان شما نتیجه خواهند گرفت که تا چه اندازه برای آن ها اهمیت قائلید. تحقیقات زیادی ثابت کرده اند که وضعیت ظاهری محل کار با راندمان کاری کارمندان ارتباط مستقیم دارد. به همین خاطر است که در محیط های مختلف، گاه از اشیایی استفاده می شود که هیچ کاربردی غیر از زیبایی ندارند.

خرید نرده چوبی

در خرید نرده چوبی باید به مواردی همچون جنس و کیفیت چوبی که در راه پله و یا نرده چوبی مورد استفاده قرار گرفته است حتما لازم است تا توجه لازم را معطوف نمایید. چوب های مختلفی در طراحی و ساخت نرده ها بکار گرفته می شود که هرکدام برای کار و قسمتی مناسب است و صد البته قیمت های متفاوتی را نیز دارا می باشند.
اطلاع از قیمت، کیفیت، نوع و کاربری جنس کاری نیست که هرکسی از عهده آن بر آید به همین خاطر لازم است تا از کارشناسان منبت صنعت در این خصوص مشورت گرفته و بهترین انتخاب ممکن با بالاترین شرایط ممکن را انجام دهید. کارشناسان و مشاوران سرزمین چوب زرین برای انجام این منظور در خدمت شما می باشند.

نرده چوبی را در کدام سمت راه پله نصب می نمایند؟

معمولا در کنار راه پله ها، نرده چوبی نصب می شود و نکته این که در اغلب اوقات این نرده ها در یک سمت نصب می گردد. فاصله نرده ها تا دیوار سمت دیگر راه پله معمولا باید در حدود 700 سانتیمتر باشد.

در کنار چه پله هایی می توان نرده چوبی نصب نمود؟

نرده چوبی را معمولا به این ترتیب نصب می نمایند که اگر پله مورد نظر کمتر از 1 متر طول داشته باشد، شما لازم است در یک سمت از پله نرده نصب نماید. در صورتیکه راه پله شما دارای طولی بیش از یک متر باشد، شما می توانید در دو سمت راه پله نرده نصب نمایید. معمولا ارتفاع دستگیره نرده را 900 تا 1000 میلیمتر در نظر می گیرند.

هر پله به چه تعداد نرده چوبی نیاز دارد؟

نرده چوبی و نصب آن قوانین خاص خود را دارند که اصطلاحا این قانون را IRC می نامند. بر اساس این قانون نرده ها باید در کنار پله هایی نصب گردند که حداقل از چهار پله تشکیل شده باشد (تعداد کمتر از ان نصب نرده اجباری نیست، ولی می توانید نصب نمایید). تعداد کمتر از این تعداد می تواند بدون نرده باشد، زیرا بدلیل داشتن ارتفاع کم خطر سقوط نمی تواند میزان خسارت زیادی را ببار آورد.

طراحی و ساخت انواع نرده چوبی 

شرکت زرین وود (سرزمین چوب زرین) با تجربه ای نزدیک به نیم قرن در صنعت چوب، آمادگی خود را جهت ارائه خدمات حرفه ای در زمینه طراحی و ساخت انواع مصنوعات چوبی آنتیک، ساخت کلبه، خانه و آلاچیق چوبی، طراحی و ساخت سونا فنلاندی، طراحی و دیزاین دکوراسیون داخلی، تامین اسلب درختان گردو، چنار و کاج و سایر خدمات حرفه ای در صنعت چوب به شخصیت های حقیقی و حقوقی در سراسر ایران اعلام میدارد. در صورتی که نیاز به مشاوره یا استعلام قیمت خدمات و محصولات زرین وود را دارید میتوانید با شماره گیری 09123001783 نسبت به استعلام قیمت و دریافت مشاوره رایگان اقدام نمائید. در زیر میتوانید برخی از نمونه کار های اجرا شده را مشاهده نمائید. در زیر میتوانید برخی از نمونه کارهای زرین وود را مشاهده نمائید.