پارکت چوبی

پارکت چوبی

پارکت چوبی پوششی از جنس چوب طبیعی است که می تواند به عنوان یک کفپوش شیک و جذاب در هر محل و محوطه داخلی منزل نصب شود.

پارکت چوبی چیست؟

پارکت های چوبی یکی از انواع پارکت هایی هستند که از چوب طبیعی تولید شده و حس گرما و مثبتی به هنگام قدم زدن روی آن به شما دست می دهد. اگر می خواهید یک کفپوش چوبی گرما بخش را به منزل خود هدیه کنید، پارکت چوبی می تواند یک انتخاب مناسب و گزینه سازگار با محیط زیست نیز باشد. البته در حال حاضر پارکت های طرح چوب نیز وجود دارند که می توانند به جای این کفپوش عمل کنند اما از جنس های دیگری چون پلاستیک هستند.

پارکت چوبی
اما به طور کلی بهتر است که اگر می خواهید از این پارکت استفاده کنید، نوع چوب طبیعی آن را انتخاب کنید چرا که چوب به عنوان متریال مورد استفاده در کف، نسبت به فرش و مواد مصنوعی از قبیل پلاستیک برتری دارد و این ارجحیت هم به لحاظ عملکردی و هم به لحاظ زیبایی در ظاهر خانه نمود پیدا می کند.

انواع پارکت چوبی

انواع پارکت چوبی با توجه به جنس چوبی که از آن استفاده می شود دارای انواع مختلفی مانند بلوط قرمز (red oak)، بلوط سفید (white oak)، افرا (maple)، چری (cherry)، پارکت چوب سفید یا اش سفید (white ash)، پارکت چوب گردو (walnut) از نوع hickory و pecan است.

پارکت چوبی برای چه مکان هایی مناسب است؟

پارکت چوبی در انواع محل ها مانند منزل و محل کار و محوطه های داخلی مانند راهرو می تواند مورد استفاده قرار گیرد و با توجه به اینکه می تواند ۵۰ سال عمر کند بی شک به انتخاب اول بسیاری از خانواده ها برای تغییر دکوراسیون کف تبدیل می شود. با توجه به اینکه چوب دارای مقاومت زیادی است حتی می توان در مکان های پر رفت و آمد مانند گالری و کافه ها نیز از کفپوش مطابق با سلیقه مشتری و طرح های مختلف چوب استفاده کرد.

پارکت چوبی

قیمت پارکت چوبی

قیمت پارکت چوبی با نصب دغدغه تقریبا همه خریداران پارکت است. وقتی صحبت از کفپوش منزل می شود، انتخاب های متعددی داریم. از جمله پارکت چوبی، لمینت، سنگ و سرامیک و … که با توجه به سلیقه و نیازهای خود یکی از آنها را انتخاب می کنیم. اگر از آن دسته از افراد هستید که به محیط زیست علاقه مند بوده و قصد دارید نشانه هایی از طبیعت را به خانه خود بیاورید، به شما کفپوش چوبی را پیشنهاد می کنیم.

چرا پارکت چوبی؟

کاربرد چوب در طراحی دکوراسیون و معماری امروزی بسیار بیشتر شده و پارکت چوبی از خود چوب طبیعی ساخته شده است. چوب یکی از متریال های ساختمانی است که قابلیت بازسازی و ترمیم دارد برای همین در ساختمان سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. پارکت چوبی اغلب از درخت های بلوط، افرا، کاج و زبان گنجشک ساخته می شوند. این پارکت ها یکی از شیک ترین و زیباترین کفپوش ها به حساب می آید. با نصب چوب طبیعی کف منزل خود حس طراوت و شادابی را تجربه می کنید.

مزایای پارکت چوبی

در پارکت چوبی از مواد شیمیایی و صنعتی خبری نیست. به خاطر همین جز سالم ترین کفپوش ها شناخته شده است و ایجاد آلرژی و حساسیت نمی کند.
دکوراسیون خانه شما چه مدرن باشد چه کلاسیک به راحتی با یک پارکت تمام چوب طبیعی منطبق است.
تمیز کردن کفپوش های چوبی هم بسیار راحت است. با جارو یا زمین شوی گرد و غبار از روی آن پاک می شود. اگر لکه ای روی آن ایجاد شد با یک دستمال کمی مرطوب به راحتی پاک شده و اثری از آن نخواهد ماند.
پارکت های چوبی امکان بازسازی و ترمیم دارند برای همین عمر طولانی تری نسبت به بقیه کفپوش ها دارند. این کفپوش به دلیل طبیعی بودن بین پنجاه تا صد سال عمر می کند. اگر کهنگی و فرسودگی بر آن چیره شد با با ساب و لاک مجددا به یک کفپوش نو تبدیل خواهد شد.

اجرای پارکت چوبی منزل و محل کار

شرکت زرین وود (سرزمین چوب زرین) با تجربه ای نزدیک به نیم قرن در صنعت چوب، آمادگی خود را جهت ارائه خدمات حرفه ای در زمینه طراحی و ساخت انواع مصنوعات چوبی آنتیک، ساخت کلبه، خانه و آلاچیق چوبی، طراحی و ساخت سونا فنلاندی، طراحی و دیزاین دکوراسیون داخلی، تامین اسلب درختان گردو، چنار و کاج و سایر خدمات حرفه ای در صنعت چوب به شخصیت های حقیقی و حقوقی در سراسر ایران اعلام میدارد. در صورتی که نیاز به مشاوره یا استعلام قیمت خدمات و محصولات زرین وود را دارید میتوانید با شماره گیری 09123001783 نسبت به استعلام قیمت و دریافت مشاوره رایگان اقدام نمائید. در زیر میتوانید برخی از نمونه کار های اجرا شده را مشاهده نمائید. در زیر میتوانید برخی از نمونه کارهای زرین وود را مشاهده نمائید.